• zeyneleroglu@hotmail.com
  • 05335942577

Büyüden Korunmak İçin Muska

Büyüden Korunmak İçin Muska
  • Son Güncellenme: 12/03/2022

  • Notice: Undefined index: giris in /home/medyumc1/medyumzeynelhoca.com/blog.php on line 138

Sihirli büyülerden koruyan muskalar çeşitli amaçlara hizmet eder. Büyülerin izi insanlık tarihinin çok eski zamanlarına kadar uzanabilir ve özellikle Orta Çağ'da büyük bir gizlilik içinde büyüler yapılırdı. O zamanlar büyü yapanlara cadı denirdi ve büyücülükle iftiraya uğrayanların cezası ölümdü. Hatta sırf bu iş için bir cadı avcıları ekibi kurulmuştu. Ellerinde siyah noktalar olan kişilere cadı denir. Takip eden dönemde kavram ortadan kalktı ve bu güne kadar devam ediyor. Büyüler çok çeşitli olmasının yanı sıra çok çeşitli malzemeler kullanılarak yapılır, bu nedenle büyünün kullanılma amacı çok önemlidir. Büyünün pek çok türü olmasına rağmen esas olarak iki kategoriye ayrılırlar: beyaz büyü ve kara büyü. Kötülük ve saf niyet içermeyen büyülere beyaz büyü, kötü ve şeytani amaçlı büyülere ise kara büyü denir.

Büyüden Korunmak İçin Muska  yapılarak, verilen kişiye özel hazırlanan ve içerisinde koruyucu dualar bulunan bir özel tılsım kullanılır.

Muskalara sure ayet ve hadisler ile yazıldığı gibi yüce ALLAH ın meleklerinin isimleri tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenerek hazırlanabilir. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üç ana gruba ayırmışlardır. Bunlardan birincisi açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin ve kati olanlarıdır. Kişi zararı giderecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. muhtemel olanı yapmak iyi fakat onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise, caizdir. muskalar yapılıp hazırlanırken bunu sıradan insanlar yapmamaktadır.Son Yazılar:

Cevaplar (0)
Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Cevaplanıyor...
user-image
İsim
yorum