• zeyneleroglu@hotmail.com
  • 05335942577

Büyü Bozma

Büyü Bozma

Büyü Bozma

Büyüler antik çağlardan bu yana hayatımızın içinde olan bir gerçek. Toplumlar tarafından çeşitli şekillerde kabul gören ve uygulama alanı olan büyüler hem iyi hem de kötü manada yapılabilir. Büyü yapan insanlar geçmişten bu yana büyücü olarak bilinen kişilerdir. Büyü yapıldıktan sonra bozulması da mümkün olur. Tabii bu süreçte bir büyünün yapılması da bozulması da bu konuda uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.

İnsanlar büyü nasıl bozulur? sorusunun cevabını verebilecek birilerini arıyorsa yine büyüyü yapan ya da bu alanda ilmi olan kişilere başvurur. Sıradan kişilerin de çeşitli ritüellerle büyü yapması ya da bozması mümkün olur. Ancak bu kişilerin yararlandığı kaynaklar çok sınırlıdır ve bu nedenle de çok etkili bir şekilde büyü yapma ve büyü bozma işlerini yapamayabilirler. Sıradan bireylerin büyü nasıl bozulur? Sorusuna yönelik bir cevap vermesi doğru olmaz. Büyünün yapılış aşamasında olduğu gibi bozulma süreci içinde yine büyücüler veya medyumlara başvurmak gerekir. Çünkü bir büyüyü bozma işi ancak bu konuda ilmi olan bir kişi tarafından yapılabilir.

Büyü Nasıl Yapılır?

Büyü yapma işi için çeşitli ritüelleri bilmek gerekiyor. Bu nedenle her insan büyü yapabilecek bir kabiliyete sahip değildir. Bir büyü işlemi belirli yöntemlerle farklı şekillerde yapılabilir. Bu nedenle büyüde tek bir işlem veya tek bir yöntemden bahsetmek yanlış olur. Aynı zamanda büyü yaparken söylenmesi gereken bazı sözler de olacaktır. Dinimize büyü yapma işi yasaklanmış ve büyü yapanların da bu konuda büyük cezalar çekeceği söylenmiştir. Aynı zamanda büyüyü yaptıranlar da bu durumdan etkilenecektir. Bu nedenle büyü yapmak yerine bozdurmayı bilmek çok daha doğru olacaktır.

Büyü Nasıl Bozulur?

Pagan geleneklerinden İslam’a kadar büyünün olduğu kabul görüyor. Pagan geleneklerinde büyü çok normal toplumun ve doğanın bir ögesi olarak hayatın içinde yer alıyor. İslam dönemine gelindiğinde ise Kuran da büyü açık bir şekilde haram olarak nitelendiriliyor. Günümüzde büyünün varlığına olan inanç azalma gösterdi ancak yine de büyüye hala ilgi çok yoğun. Uygulamalar da büyü nasıl bozulur sorusunu her zaman araştırıyor. Bununla ilgili birçok yöntem söylendiğini belirtelim. Ancak kesin bir dille yapıldığı düşünülen büyünün nasıl bozulduğu ya da bozulup bozulmadığı kesin olarak söylenemez. Büyü yapılırken kullanılırken yöntemler bilinmelidir ki bozulurken bu yöntemlere göre hareket edilsin.

Büyü Bozma Yöntemleri 

Büyü nasıl bozulur sorusu dini vecibelere dayanak gösterilmektedir. Ancak burada büyüyü bozabilecek olan kişilerin de çoğu zaman büyücüler ve medyumlar olarak tercih edilmesi söz konusudur. Büyü bozarken öncelikle dikkat edilecek nokta yöntem olur. Burada kimlerin bu duaları okuyabileceğini söyledik. Ancak farklı yol ve yöntemler olduğunu da belirtmek istiyoruz. Örneğin bir kişide büyü olup olmadığı nasıl anlaşılır konusu da farklı yöntemleri içinde barındırıyor. 

Sirkeli suya okunan, defne yaprağına yazılan dua gibi birçok yöntem büyü bozma konusunda kabul görüyor. Bu yöntemler dışında medyum ve büyücülerin yöntemleri de her zaman büyü bozmada işe yarayabilir. Çoğunlukla bahsedilen yöntemler arasında suya adetli şekilde okunması gereken bazı duaları söylüyor. Su ya da sirkeli suya okunan duaların belirli adetlerle okunup ardından o suların içilmesi büyüyü bozabilir. 

Büyüyü Bozma Duası 

İslam dininde büyü bozarken ortamda dinimize aykırı bir nesne olmamalıdır. Çünkü ortamda resim, heykel bulunması İslam dininden önce yaratıcıya tapmayan insanların yaratıcı olarak kabul ettikleri nesneler olduğu için bu çok hassastır. Ayrıca büyünün bozulması duayı okuyacak kişinin önemli olduğundan da vurgulanır. Duayı okuyacak olan kişinin takva sahibi bir insan olması çok önemlidir. Kişi böyle olduğu düşünülüyorsa büyü bozma duası okuması istenir. Duayı okuyacak olan kişinin aynı zamanda büyü nasıl bozulur sorusuna da bir cevabı olmalıdır. Yapılacak duanın ve gereklerinin tamamen bildiği düşünülen kişi büyü yapılan kişiyi okuyabilir.

 Ayrıca kendisinde büyü olduğu düşünülen bireyin de dua okuma anında bazı yapması gereken şeyler olduğu söyleniyor. İslam dininde haram kılınmış olan şeyleri yapmaması burada çok önemlidir. Giyim kuşam kıyafet ve görünüşü ile ilgili İslam dinine uymayan durumlar varsa hemen ortadan kaldırılması gerekir. Örneğin İslam dininde eğer büyü yapıldığı düşünülen kişi bir kadının dua sırasında mutlaka başı kapalı olmalıdır.