• zeyneleroglu@hotmail.com
  • 05335942577

Medyum Nedir?

Medyum Nedir?

Medyum, ruhlar alemi ile iletişime geçebilen ve ölülerle canlılar arasında iletişim kurabilen uzman ve ilimli kişilere verilen isimdir. Türkçeye Fransızcadan geçen sözcüğün kökeni Latince medium (aracı) sözcüğü ile açıklanabilir.
Spiritüalizmde ise dünyadaki bedenini terk etmiş ruhlarla iletişim halinde ruhsal irtibat olmayan üstün yetenekli ve ilim sahibi kişiler olarak da tanımlanabilir. Medyum özellikle büyü bozma, büyü yapma ve istenilen her türlü sorunda sizlere İslamiyete uygun olarak yardım eden uzman kişilerdir. Medyumlar doğuştan gelen ilmi yeteneklere sahip olurlar.

Medyumluk Ne Anlama Gelmektedir?

Medyumlar, kalp gözü açık olan kişiler olarak da tanımlanabilir. İnsanlar hakkında onların hayatları ve kişilikleri hakkında bu sayede his ile birlikte bilgi sahibi de olabilirler. Bu yetenek medyumlar için özel bir güçtür. Ancak hiçbir zaman bu güçlerini kötülük adına kullanmayan kişilerdir. ‘Falcı’ olarak kendilerini tanıtan sahte medyumlara dolandırıcı olabilir. Gerçek medyumlar gelecek gördüklerini söylemez. Yalnızca ruhani varlıklarla iletişim halinde olan medyumlar sizlere gelecek hakkında haber verebilir.

Medyum ne demek sorusu ayrıca ruhani güçleri ile birlikte büyü yapabilen ve bozan kişiler şeklinde sizlerde yer edinebilir. Tılsımlar, büyüler, muskalar, rüyalar ve hatta astroloji medyumların en çok ilgilendikleri konular arasında yer alır.

Medyumluğun Bilimsel Açıklaması

Medyum güçleri, tamamen doğaüstü güçler olarak bilinir ve tamamen doğal yeteneklere sahiptir. Bunlar bilimsel olarak da açıklanan ve kanıtlanmış güçleri vardır ve hala dünyada bu konuda araştırmalar yapılır. En son 2011 yılında tam 82 medyum ile bir bilimsel çalışma yapılmış, bu kişilerin herhangi bir zihinsel hastalığı olmadığı, doğaüstü yetenekleri olduğu ortaya çıkmış.

Medyumlar alemi sadece Türkiye’de ya da İslam ülkelerinde olan bir durum değil. Ayrıca dünyanın Rusya, Küba, Brezilya gibi birçok ülkesinde bilinen ve değer gören kişilerdir. Hatta dünyanın birçok yerinde istihbarat teşkilatları gibi ciddi yerlerde bile medyumlardan destek alabiliyor. Yıllardır medyumlar hakkında özellikle de psikolojik olarak binlerce deney ve test yapılmış ve tüm deneylerin sonunda medyumların gerçekten bilinmesi zor konulara vakıf oldukları ortaya çıkmıştır.