• zeyneleroglu@hotmail.com
  • 05335942577

Yıldızname Bakımı

Yıldızname Bakımı

Yıldızname bakımı Osmanlı döneminden bu yana popüler olan bir uygulamadır. Üstelik kökeni de çok daha eski zamanlara dayanıyor. Bu uygulama İslam felsefesi içinde dahi kendine yer bulmuştur. Ancak yıldızname bakımı sadece alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Uzman medyumlar tarafından yapılan yıldızname bakımı ile bir tedavi uygulama söz konusu olmaz. Bu uygulama sayesinde birçok hastalığa nasıl çözüm bulunabileceği belirlenebilir. Aynı zamanda ruhsal problemler, nazar, cin çarpması ve büyü gibi durumlar da yıldızname sayesinde görülebilir.

Bir kişiye bilgi vermek için yıldızname çok etkili ve gelişmiş bir yöntemdir. Aynı zamanda yıldızname ile hem geçmiş zaman hem de içinde bulunulan zamanı kullanarak gelecek hakkında fikir elde etmek mümkün olur.

Yıldızname Bakımı Nasıl Olur?

Yıldızname bakımı tamamen İslam felsefesi dikkate alınarak yapılıyor. Başlamadan evvel kişinin ebced hesabının yapılması gerekiyor.  Bu hesap Arap alfabesine göre tarih düşürme sistemi olarak açıklanabilir.  Öncelikle kişinin adında harflere karşılık gelen sayıların belirlenme işlemi yapılıyor.

Yıldızname süreci buradan sonra başlar ve bir hesap yapılır. Ebced Hesabı yapılırken öncelikle kişinin anne ve baba isimleri de dikkate alınır. Bu süreçte anne ve babanın isimlerinin her harfi de bir sayıya denk gelir. Bu sayılara bakılarak bir hesaplama yapılır. Bu süreçte doğru sonuçlar alabilmek için uzman kişilerin hesaplama yapması gerekiyor. Yıldızname ile kişi hakkında çok detaylı bir inceleme yapılabilir.

Yıldızname Bakımı İçin Neler Gerekli?

Yıldızname bakımı için öncelikle kişinin meraklı olması ve bu işi uzman bir medyuma yaptırması gerekir. Yıldızname bakımının yapılabilmesi için gerekli olanlar şöyledir;

  • Kişinin doğum tarihi, doğum saati bilinmelidir. Doğduğu gün ve saate göre uğurlu ve uğursuz saatler belirlenir.
  • Anne baba isimleri verilmelidir. İslam dinine göre yapılan bu hesaplamalarda yıldızname bakımı sürecinde anne baba ismi çok önemlidir.
  • Kişinin yıldızname bakımına inanması da çok önemlidir. İnanmayan kişilerde doğru bilgi elde etme çok zor olabilir.
  • Yıldızname bakabilmek için çeşitli ilimlerin bilinmesi gerekiyor. Bu nedenle de yıldızname bakacak kişinin işinin ehli olması gerekiyor.