• zeyneleroglu@hotmail.com
  • 05335942577

Yıldızname Hesaplama

Yıldızname Hesaplama

Yıldızname kişinin doğum bilgileri, aile bilgileri gibi bazı özel bilgilerinden yola çıkarak yapılan çeşitli yıldızname hesaplama işlemleri ile geleceğe dair bir iz ortaya çıkarmadır. Yani kişi geleceğini merak ediyorsa yıldızname sayesinde geleceği hakkında kolaylıkla fikir edinebilir. Yıldızname kişinin çeşitli bilgilerine göre yapılıyor. Yani gelişigüzel yapılan bir uygulama ve fal gibi düşünülmemelidir.

Yıldızname için çeşitli ebced hesapları da yapılıyor. Bu hesaplar yapılırken İslam dini usullerine göre çalışmak gerekir. Bu nedenle her zaman ebced hesabı yapacak olan kişi uzman olmalıdır. Bu nedenle de kişinin doğru kişiyi seçerek hesabı yapması gerekiyor. Çeşitli ilimlere vakıf olan uzmanlar yıldızname hesabı ile kişinin geleceği hakkında fikir verebilir.

Yıldızname Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yıldızname hesaplama için öncelikle doğum tarihini doğru olarak bilmesi lazım. Doğum tarihini kesin olarak bilmeyenler için yıldızname hesaplama ebced hesabı üzerimden gerçekleştirilmelidir. Arapça bir hesaplama yöntemi olan ebced hesabı kişinin kendi burcunu öğrenebilmesi mümkün olur. 

Yıldızname ile doğumla başlayan ve ölüme kadar giden süreçte kişinin karşısına çıkacak tüm olaylar belirlenebilir. Ayrıca kazalar, alınan yanlış kararlar ve geçireceği hastalıklar gibi hayati değeri olan birçok olayı yıldızname ile bilmek mümkündür.

 Yıldızlar ve burçlar arasındaki dengeyi ortaya koyan bir yöntem olduğu için falla karıştırmamanız lazım. Yıldızname kesin bilgiler üzerinden yapılan bir uygulamadır. Bu süreçte yaşanacak olumsuzluklara karşı çözüm ortaya koymak mümkündür. İlk çıkış noktası Hz. Muhammed’in (S.A.V.) soyundan gelen İmam Caferi Sadık olarak biliniyor. Yıldızname hesaplama işlemi mutlaka uzmanlık gerektiren bir alandır.

Yıldızname ile Burç Hesaplama

Yıldızname hesaplama ile kişiyle ilgili olumlu-olumsuz her bilgiyi öğrenmek mümkün olur. Doğum tarihi, saati, adı ve anne adı yanında yıldızların dizilişleri, yörüngeleri ve konumları baz alınarak ebced hesabı üzerinden inceleme yapılır. Sonrasında en doğru yorumlama ile kişi için hayati değeri olan olaylar karşısında davranma biçimleri belirleniyor. En doğru ebced hesabı ile burcunuzu öğrenebilir ve gelecekteki durumlarınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili manevi veya ruhsal sorunları çözebilmek için de yıldızname baktırabilirsiniz.

Yıldızname bakımı ve yıldız falı bakımı için aşağıdaki makaleleri inceleyebilirsiniz.

Yıldızname Bakımı İçin Neler Gerekli?

Yıldız Falı Nasıl Bakılır?